Гомеопатія

Гомеопатія – це одна із форм медичної системи яка базується на принципі: подібне лікується подібним і використовується в лікуванні як гострих так і хронічніх станів.

Гомеопатія була розроблена наприкінці 17 століття в Німеччині (засновником рахують лікаря Самюеля Ханемана який власне і є розробником головної доктрини гомеопатичної медицини) та набула популярності в багатьох країнах Європи.

В 1875 році була створена перша гомеопатична аптека в Києві.

На практиці, використовуються крихітні кількості природних речовин, таких як рослини та мінерали, задля активації природного захисту організму. Інакше кажучи, речовина, що вживається в невеликих кількостях, виліковує ті самі симптоми, які вони викликає у великих кількостях.

Понад 65% гомеопатичних препаратів мають рослинну основу.

Понад 30% гомеопатичних препаратів – мінерального походження.

4% – тваринного походження.

1% – іншого біологічного і синтетичного походження.

Гомеопатичні ліки безпечні для використання, оскільки вони рідко викликають побічні ефекти. Це означає, що при правильному застосуванні під керівництвом кваліфікованого лікаря-гомеопата їх можуть приймати люди будь-якого віку, включаючи немовлят, дітей та вагітних або годуючих жінок.

Щоб призначити певний тип та форму гомеопатичного препарату в основі закладено типовий збір анамнестичних даних, способу життя, харчування та уподобань, визначення темпераменту, характеристики особистості, схеми сну та історії хвороби.

Наприкінці консультації лікар-гомеопат видає рецепт поради щодо частоти прийому ліків. Гомеопатія звичайно приймається в таблетцованій формі або пілюлі, але також доступна у рідкій та порошковій формі.

Наприкінець 2014 р. у рецензованих медичних журналах було опубліковано 104 доповіді які повідомляють про якісні плацебо-контрольовані рандомізовані дослідження в гомеопатії (на 61 різновид захворювань). 41% цих досліджень повідомили про баланс позитивних доказів, 5% балансу негативних доказів, а 54% не були остаточно позитивними чи негативними. До вкрай позитивних патологічніх станів при яких позитивне використання гомеопатії доведене, відносяться: алергія та інфекції верхніх дихальних шляхів; дитяча діарея; сінна лихоманка; грип; безсоння; ревматична хвороба; синусит; запаморочення; синдром хронічної втоми; остеоартрит.