Методологія
дзеркальної терапії

За даними ВООЗ інсульт – є однією з основних причин інвалідизації хворих в країнах Європи та США.

На особливу увагу заслуговують хворі, які перенесли ішемічний його варіант, оскільки вони мають вищий реабілітаційний потенціал. Наразі геміпарез зустрічається приблизно у 85% хворих, які перенесли мозковий інсульт; до 75% – мають проблеми з руховими функціями паретичної руки.

Таким чином, проблема реабілітації цієї категорії хворих залишається не вирішеною, незважаючи на наявність значної кількості реабілітаційних методів, позаяк більшість з яких є високовартісними і/або потребують постійної участі лікаря протягом багатьох тижнів, а отже є малодоступними для використання в домашніх умовах.

Одним з новітніх та перспективних методів реабілітації, який не вимагає спеціальних навичок, доступний для застосування в амбулаторних умовах є дзеркальна терапія.

Метод дзеркальної терапії заснований на штучному зворотньому зоровому зв’язку.

Як засіб зворотнього зв`язку застосовується дзеркало, яке встановлюється у сагітальній площині перед пацієнтом з ураженням верхньої кінцівки віддзеркалюючою поверхнею в бік здорової руки. Хворий, дивлячись в сторону ураженої кінцівки, бачить відображення інтактної руки, що під час рухів створює невідповідність між пропріорецептивними сигналами і зоровим контролем з ураженої кінцівки.

Створюється відчуття руху паретичної руки в повному обсязі.