Бальнеотерапія та бальнеологія: наука та мистецтво мінеральної води

Що таке бальнеологія?

Бальнеологія – наукове дослідження терапевтичних переваг природних мінеральних вод. По всій Європі та Японії терапія бальнеології та гарячих джерел є дуже популярна. Медичні рецепти надаються ліцензованими лікарями для лікування широкого діапазону паталогічних станів. Особливе широке розповсюдження використання мінеральних вод набуло у складі профілактичної медицини.
Що робить мінеральні гарячі джерела мінеральними гарячими джерелами?
У Австралії немає стандартів класифікації властивостей гарячих джерел. Проте в Європі та Японії існують загальні стандарти, які широко приймаються бальнеологами.
Існує дві основні класифікації гарячих джерел:

1. Фільтрація

Фільтрація гарячої води – це геотермально нагріта мінеральна вода, яка спочатку змішана з дощовою водою, яка потім просочується в Землю через пошкодженну кору та переломи в каменях. Коли вона проходить через цей шлях, вона стає предметом збільшеної енергії від природного геотермального тепла, і піддається впливу газів, широкого розмаїття мінералів з родовищ корисних копалин. Вода абсорбує мінерали шляхом вилуговування, нагрівається геотермальним джерелом тепла, а потім повертається на поверхню Землі.

2. Походження гарячої води

Первинним гарячим джерелом є геотермально нагріта мінеральна вода, де вулканічні активність грає велику роль у процесі формування гарячих джерел. Одне з основних фізичних відмінностей між фільтраційною та первинністью є вміст мінералу та газу у воді, (радон та бромід). Первинні гарячі джерела часто “живляться” магматичними камерами, які містяться під поверхнею Землі, також у вулканічно активних регіонах.
Яка температура: гаряча, холодна чи тепла?
Бальнеологи загалом приймають наступну класифікацію мінеральних джерел:

  • холодні джерела – температура нижче 25 ° C (77 ° F)
  • Teплуваті джерела – температура в діапазоні від 25 ° -34 ° С (77-93 ° F)
  • Теплі джерела – температура від 34 ° – 42 ° C (93 F – 108 ° F)
  • Гарячі джерела – температура вище 42 ° C (108 ° F)
Рівень PH в гарячих джерелах

Води можуть бути класифіковані як кислотні, прості або нейтральні, відповідно до балансу водню у воді. Кислотні води – це води, які вимірюються нижче 7,0 за шкалою PH. Нейтральні води – це води міра 7,0 за шкалою PH. Основні / лужні води – це води, які вимірюють понад 7,0 по шкалі РН.

Бікарбонат

У Іспанії бікарбонатна вода класифікується як така вода, що містить більше 250 PPM вільного вуглецевого газу. Однак джерела, які містять бікарбонатні гази (бікарбонат натрію, бікарбонат кальцію, діоксид вуглецю тощо), також широко використовують.
Купання у бікарбонатній воді, згідно з порадами бальнеологів, сприяє відкриттю периферичних кровоносних судин і допомагає поліпшити кровообіг організму.
Європейські бальнеотерапевти також використовують бікарбонатні води для купання та для лікування гіпертонії та м’якого атеросклерозу. Для цих умов використовуються теплі ванни (30 – 37 ° С).

Сульфати та сірка

Гарячі джерела, багаті сіллю, у Франції, Іспанії та Японії, використовуються для зцілення шкірні інфекції, проблеми з диханням, запалення шкіри, та багато ін. Такі води часто призначаються для того, щоб покращити роботу печінки та шлунково-кишкового тракту, а також для деяких респіраторних станів з інгаляційною терапією.

Хлориди

Соляні гарячі джерела мають великий рівень хлорида натрію. Мінеральні джерела, природно багаті хлоридами, у кількості від 2,5 до 3%. Вважають корисне застовування хлоридних вод для лікування ревматичних станів, порушень функції центральної нервової системи, посттравматичних та післяопераційних розладів, а також ортопедичних та гінекологічних захворювань.

Інші мінерали:
  • Переваги бору- бор нарощує м’язову масу, збільшує активність мозку і зміцнює кістки.
  • Переваги магнію – магній перетворює цукор в крові на енергію і покращує стан шкірі.
  • Переваги калію – калій сприяє нормалізації серцевих ритмів, нормалізує артеріальний тиск, допомагає усунути токсини організму і сприяє оздоровленню шкіри.
  • Переваги натрію – Натрій та натуральна сіль сприяють полегшенню артритних симптомів, і може стимулювати лімфатичну систему тіла.

Абсорбція мінеральних речовин надто мала, а кількість, абсорбована в організмі, залежить від концентрації мінералу та його хімічної форми. Навіть так, бальнеотерапевти відзначають, що навіть невелика кількість терапевтичних мінералів, абсорбованих в організмі через шкіру, має значну терапевтичну цінність.
Отже, осмотичні властивості, концентрація мінеральної речовини, рівень РН та мінеральна форма впливають на трансдермальні носійні ефекти будь-яких мінеральних вод.